Kurs Transformacyjny

W listopadzie 2014 odbył się intensywny, sześciodniowy Kurs Transformacyjny przeznaczony dla osób, które ukończyły już kurs dla nauczycieli pilatesu i chciały zdobyć dyplom Body Control Pilates.

H43A0035_edit
Sarah Marks uczy precyzji ruchu.

Kurs Transformacyjny Body Control Pilates zbudowany został tak, aby wykorzystać i rozwijać umiejętności i wiedzę, którą już posiadają czynni zawodowo nauczyciele pilatesu. Jego treść oparta jest na światowej klasie kursie nauczycielskim Body Control Pilates i skupia się na cechach, które wyróżniają podejście Body Control Pilates: zakresie ćwiczeń, umiejętności adaptacji ćwiczeń do indywidualnych potrzeb każdego ćwiczącego, rozłożeniu ćwiczeń klasycznych na mniejsze części oraz na unikalnym podejściu do nauczania.

 

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

IMG_0535
Phillipa Satchwell podczas zajęć z metodyki.

Kurs otwarty jest dla nauczycieli, którzy posiadają już certyfikat Matwork zdobyty w szkole spełniającej wytyczne EHFA (150 godzin wykładów i praktyki bezpośredniej) w Polsce lub poza jej terytorium.

Każdy z kandydatów zostanie zaproszony na nieformalną „ocenę wstępną”, podczas której sprawdzimy znajomość podstawowych zasad pilatesu i z każdym zostanie przedyskutowana ewentualna ścieżka praktyki indywidualnej, jeśli okaże się, że już posiadane umiejętności wymagają dopracowania.

W jesiennym kursie transformacyjnym w 2014 roku wzięło udział siedem osób. Wrażenia jednej z uczestniczek możecie przeczytać na blogu Dobry Ruch.

W tym roku nie planujemy kolejnej odsłony kursu transformacyjnego BCP, zapraszamy serdecznie na nadchodzący Kurs Nauczycielski.

Kontakt

Wszelkich informacji na temat warsztatów i kursów nauczycielskich udziela Joanna Ganszyniec – polski partner edukacyjny Body Control Pilates.

Więcej o metodzie Body Control Pilates na www.bodycontrolpilates.com oraz www.dobrypilates.pl