FAQ

Zebraliśmy dla Was odpowiedzi na często zadawane pytania odnośnie kursów nauczycielskich Body Control Pilates.

Co mi daje zostanie nauczycielem Body Control Pilates?

Kurs nauczycielski Body Control Pilates dostarczy ci wiedzę i umiejętności potrzebne, by zacząć zarabiać na życie ucząc pilatesa. Niezależnie czy założysz własne studio, czy będziesz pracować jako dobrze wykwalifikowany i opłacany nauczyciel, będziesz mieć narzędzia by poprowadzić swoim klientom najwyższej jakości zajęcia, sprawić by chętnie do ciebie wracali i polecali twoje usługi znajomym.

Wszyscy nauczyciele Body Control Pilates zyskują dostęp do dalszych, specjalistycznych szkoleń i stałe wsparcie jednej z najlepszych na świecie organizacji szkolących nauczycieli pilatesu.

Dyplom nauczycielski BCP daje ci kwalifikacje oficjalnie rozpoznawane w całej Unii Europejskiej.

Dlaczego właśnie Body Control Pilates a nie jakaś inna szkoła?

Możemy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego właśnie Body Control Pilates?” – naszą mocną stroną jest zarówno sama metoda, jak i sposób w jaki jej uczymy.

Metoda nauczania właściwa Body Control Pilates skupia się na rozbiciu klasycznych ćwiczeń na mniejsze fragmenty i na stopniowym uczeniu klientów poprawnego i zdrowego ruchu. Dzięki takiemu podejściu, docieramy również do ludzi, którzy nie czują się na siłach zmierzyć od razu z trudnymi ćwiczeniami, nie chodzą na siłownię ani do klubów fitness a chcą poprawić swoją kondycję. Szkolenie BCP pozwoli ci dotrzeć do pracowników biurowych, matek, ludzi starszych i całej, szerokiej grupy ludzi, którzy szukają czegoś więcej niż fitness.

Program kursu obejmuje nie tylko same ćwiczenia, podstawy anatomii i wyjaśnienie zasad poprawnego ruchu. Przede wszystkim uczymy, jak uczyć by jak najlepiej zrozumieć problemy każdego klienta i dostosować ćwiczenia do jego prywatnych potrzeb. Zakres zajęć obejmuje podstawy pedagogiki, przygotowywania i prowadzenia lekcji – wiemy, że znajomość ćwiczeń to tylko część sukcesu, a równie ważna jest umiejętność przekazania klientowi swojej wiedzy.

Ile jest w Polsce nauczycielek pilatesu wykształconych przez Body Control?

Kiedy piszemy te słowa, czyli pod koniec 2015, polski zespół Body Control Pilates to jedenaście doskonale wykształconych nauczycielek. Pięć z nich to absolwentki naszego Kursu Transformacyjnego. Osiem kolejnych osób jest w trakcie praktyk, przygotowując się do ostatnich egzaminów. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, serdecznie zapraszamy na Kurs Nauczycielski.

Czy cena nie jest za wysoka jak na polskie warunki?

Kurs nauczycielski Body Control Pilates w Londynie kosztuje £3,395 czyli około 18.000 zł nie licząc dojazdu i noclegów. Zdajemy sobie sprawę, że realia w Polsce są inne, więc zrobiliśmy wszystko, co możliwe, żeby dopasować cenę polskiego kursu do naszych warunków. Koszty kursu w Polsce to 9.000 zł, za zajęcia z tymi samymi nauczycielami, którzy prowadzą szkolenie w Londynie.

Jeszcze raz, czemu tak drogo?

Decydując się na kurs nauczycielski BCP zyskujesz unikalne na polskim rynku wykształcenie i pozycję profesjonalisty w swojej dziedzinie. Kurs obejmuje 12 dni zajęć ze światowej klasy nauczycielami i 50 godzin praktyk. Mówiąc wprost: 65 zł za godzinę szkolenia to inwestycja, która zwróci się po kilku miesiącach prowadzenia regularnych zajęć.